• Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★½

  • Squid Game

  • My Son

  • The Lost Daughter

  • Cinderella

    ½

  • Spoiled Brats

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Yes Day

  • Umbrella

  • Gilda, Lúcia and The Goat

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Hebe

    ★★★★★

  • Little Women

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • Hair Love

  • The Lion King

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Late Night

  • Escape Room

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • The House with a Clock in Its Walls

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Peter Rabbit

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Adrift

    ★★

  • The Boss Baby

  • FEUD

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

  • Elis

    ★★½