Sort by
  • The Killer

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Alkhallat+

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Athena

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • Wrath of Man

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Eight Hundred

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Capone

    ★★★

  • I Know This Much Is True

  • For The Sake of Yousef

  • Defending Jacob

  • Extraction

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation