Graham has logged 15 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry