Graham has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside

Inside

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Call

The Call

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Raven

The Raven

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men in War

Men in War

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry