• Okja

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Flower

    ★★

  • Hot Summer Nights

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Patti Cake$

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • To the Bone

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Casting JonBenet

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★½

  • The Monster

    ★★½

  • 13th

  • Split

    ½

  • The Void

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Lion

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★½

  • Hail, Caesar!

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Boy

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • Baskın

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Room

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

  • The Lobster

    ★★

  • Inside Out

  • The Little Prince

  • Carol

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Adderall Diaries

    ★★½

  • Krisha

    ★★★½

  • Trainwreck

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½

  • Dope

  • Tangerine

    ★★★½