• Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Heavenly Creatures

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Cuties

    ★★½

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★

  • The Wedding Planner

    ★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Tomboy

    ★★★★½

  • Yi Yi

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★