G_MOVIES has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
VHYes

VHYes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sylvio

Sylvio

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roadkill

Roadkill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
TVTV: Video Revolutionaries

TVTV: Video Revolutionaries

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Projectionist

The Projectionist

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Motel Mist

Motel Mist

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sister of Mine

Sister of Mine

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
L.A. Crackdown II

L.A. Crackdown II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Model by Day

Model by Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minutes

Minutes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gringo

Gringo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Serie Noire

Serie Noire

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Disenchanted

The Disenchanted

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willow

Willow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holly Slept Over

Holly Slept Over

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry