• Hustle

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Riotsville, USA

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

  • The Dirt

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Minions

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • It Follows

    ★★

  • Whiplash

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Redline

    ★★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Almost Famous

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Cool Hand Luke

    ★★★★