gabby! has logged 47 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry