Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Through My Window: Across the Sea

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • My Fault

  • Prom Pact

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

  • Persuasion

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Through My Window

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Normal People Confessions

  • Normal People

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Downton Abbey

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Run the Race

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★½

  • Ariana Grande: Dangerous Woman Diaries

    ★★★★★

  • Creed II