• The Kid Who Would Be King

    ½

  • Escape Room

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Brian Banks

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • The First Purge

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Uncle Drew

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Cult of Chucky

    ★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Sharknado 5: Global Swarming

  • The Emoji Movie

  • Zygote

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Firebase

    ★★★½

  • Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

    ★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★