• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Fin

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½