• The First Purge

    ★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Life of the Party

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Traffik

  • The Miracle Season

    ★½

  • Rampage

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • Acrimony

    ½

  • Midnight Sun

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Gringo

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Death Wish

    ★½

  • The Hurricane Heist

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Every Day

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • 7 Days in Entebbe

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • The 15:17 to Paris

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★★

  • Forever My Girl

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Early Man

    ★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • 12 Strong

    ★★★

  • Proud Mary

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½