gabe has logged 38 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Acrimony

Acrimony

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicko

Sicko

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry