Gabeg has logged 921 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Robot Chicken: Star Wars Episode III

Robot Chicken: Star Wars Episode III

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robot Chicken: Star Wars Episode II

Robot Chicken: Star Wars Episode II

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nut Job 2: Nutty by Nature

The Nut Job 2: Nutty by Nature

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry