Sort by

gabeisyourgod has logged 29 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Edit this entry  
09
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
For Your Peace of Mind, Make Your Own Museum

For Your Peace of Mind, Make Your Own Museum

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry