• Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★