gabe has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Wave

The Wave

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry