• The Batman

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Morrison

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Under the Riccione Sun

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Not A Minute To Lose

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Velvet Buzzsaw

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Green Book

    ½

  • mid90s

    ★★