Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Kiss

The Last Kiss

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★
Read the review Edit this entry