RSS feed for gabi

gabi has logged 22 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annie

Annie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry