Gabo has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Realm

The Realm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry