Sort by

Gabby ✨ has logged 125 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Porn Ends 3

After Porn Ends 3

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Edit this entry  
23
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
02
Premonition

Premonition

2007
×
Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Septem

Septem

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry