Gabriel has logged 14 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Long Voyage Home

The Long Voyage Home

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Edit this entry