Sort by

Gabriela has logged 236 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Wrecked

Love Wrecked

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Two Sons of Francisco

Two Sons of Francisco

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Uncle Killed a Guy

My Uncle Killed a Guy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ray

Ray

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi

Taxi

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cazuza: Time Doesn't Stop

Cazuza: Time Doesn't Stop

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Closer

Closer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry