• The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Extraction

    ★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Rattlesnake

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ghost Killers VS. Bloody Mary

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Overlord

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½