• Metal Lords

    ½

  • The Northman

  • X

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Last Forest

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • My Fat Arse and I

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Waiting

    ★★★

  • Veneno

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • Be Water

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • AI

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • They Parlaient Idéale

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½