Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fear City: A Family-Style Comedy

Fear City: A Family-Style Comedy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
La Cage aux Folles

La Cage aux Folles

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Them

Them

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Trypps #7 (Badlands)

Trypps #7 (Badlands)

2010
×
Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
16
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Hesher

Hesher

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear of Disclosure

Fear of Disclosure

1989
×
Edit this entry  
18
Beautiful People

Beautiful People

1988
×
Edit this entry  
18
Heroin

Heroin

1981
×
Edit this entry  
18
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1954
×
Edit this entry  
18
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
10
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Diagonal Symphony

Diagonal Symphony

1924
×
Edit this entry  
30
The Mechanics of Love

The Mechanics of Love

1955
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Rhythm 23

Rhythm 23

1923
×
Edit this entry  
30
The Pharmacy

The Pharmacy

1930
×
Edit this entry  
30
The Adventures of a Good Citizen

The Adventures of a Good Citizen

1937
×
Edit this entry  
30
Rhythm 21

Rhythm 21

1921
×
Edit this entry  
30
Film

Film

1965
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
22
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry