• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Extremo Ocidente

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • The First Fallen

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • The Curse

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Cripta III

    ★★★½

  • Cripta II

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • A Bolsa ou a Vida

  • The Infernal Machine

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Sombra

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The City of Abysses

    ★★★★½

  • Cine Metro - Experiência Imersiva

  • Capitu and the Chapter

    ★★★★

  • Benning's Dream

    ★★★

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★★

  • Ataléia Street

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★★

  • Introduction

    ★★★½

  • Cripta I

    ★★★★

  • Voltei!

    ★★★½

  • The Path is Made by Walking

    ★★★½

  • Subterrânea

    ★★★★

  • Vander

    ★★★★

  • Ostinato

    ★★★★

  • 2220

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • De Dora, por Sara

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Buried In The Backyard

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Perifericu

    ★★★½

  • República do Mangue

  • Beautiful Carnivals

    ★★★

  • Yaõkwá: Image and Memory

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • October Rumbles

    ★★★★½

  • Vicenta

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Entre Nós Talvez Estejam Multidões

    ★★★★