• Deep Water

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Master

  • Scream

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Shook

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

  • Miss Americana

    ★★

  • The Turning

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★½

  • 2008

  • Amusement Ride

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • The Bite

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Slow Volumes

  • The Sleepwalkers

    ★★½

  • Cunningham

    ★★

  • SaF05

    ★★★★

  • Austrian Pavilion

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • A Topography of Memory

  • Vitalina Varela

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Black Sun

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

  • Zombi Child

    ★★★