• Blooming on the Asphalt

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Third World

  • You Can't Put Your Arms Around a Memory

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Tripping with Nils Frahm

  • Céu Na Terra

  • On Paradise Road

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Lifeforce

    ★★★

  • Visit

    ★★★

  • Uma Carta Alienígena

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Blood Sings

    ★★★

  • People on Sunday

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Sebastian and Jonas Leaving the Party

    ★★★½

  • Affurmative Action

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Macabre

    ★½

  • She Said, He Said

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Slow Volumes

  • Mars is the PLACE!!

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Condor

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★

  • White Afro

  • Protejam essa laje

  • Fossil Falls

  • The Horse Latitudes

    ★★½

  • (don't write that love letter to me)

  • Anima

    ★★★★

  • Intimacy

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • A Treat of Coutinho

    ★★½

  • Dog in the Woods

  • Monster God

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½