Sort by

Gabriel has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Aventuras Amorosas de um Padeiro

As Aventuras Amorosas de um Padeiro

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seduction of the Flesh

Seduction of the Flesh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
El Meraya

El Meraya

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Permanent Vacation

Permanent Vacation

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Chacrinha: O Velho Guerreiro

Chacrinha: O Velho Guerreiro

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Your Face

Your Face

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grass

Grass

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Waldheim Waltz

The Waldheim Waltz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fiorucci Made Me Hardcore

Fiorucci Made Me Hardcore

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Domingo, Sozinho

Domingo, Sozinho

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tudo por um Pop Star

Tudo por um Pop Star

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here Now

Here Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Walk with Johnny Guitar

A Walk with Johnny Guitar

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stop Thief!

Stop Thief!

1901
×
★★½
Edit this entry  
22
Manhatta

Manhatta

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho City

Psycho City

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Land of Sunshine

The Land of Sunshine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hubert Bals Handshake

Hubert Bals Handshake

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
ANIMATION SCHOOL REUNION

ANIMATION SCHOOL REUNION

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Will Buy Your Dreams

We Will Buy Your Dreams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sempre Noite enquanto não Dormimos

Sempre Noite enquanto não Dormimos

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
A Straightforward Boy

A Straightforward Boy

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
11 x 14

11 x 14

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry