Sort by

Gabriel has logged 14 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Só Aqui

Só Aqui

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
O Desmonte do Monte

O Desmonte do Monte

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
At Midnight with Glauber Rocha

At Midnight with Glauber Rocha

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
O Som, ou Tratado de Harmonia

O Som, ou Tratado de Harmonia

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Ver Ouvir

Ver Ouvir

1967
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brasil

Brasil

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triunfo Hermético

Triunfo Hermético

1972
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sem Essa, Aranha

Sem Essa, Aranha

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Algerian War!

The Algerian War!

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry