Gabriel has logged 19 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silicon Cowboys

Silicon Cowboys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry