Sort by

Gabriel has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
½
Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Superman II

Superman II

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry