• Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Crash Pad

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • Detroit

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

  • Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • The Monster

  • Masterminds

    ½

  • Split

    ★★½

  • The Void

    ★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★½

  • The Promise

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Trespass Against Us

    ★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • The Bad Batch

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Ornithologist

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Anthropoid

    ★★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ½

  • Finding Dory

  • Me Before You

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Neon Demon