Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Chamber

The Chamber

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry