• Love, Guaranteed

    ★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Droving

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Greenlight

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Kalashnikov AK-47

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Saving Zoë

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Assimilate

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★