Gabs2019 has logged 219 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Woodlawn

Woodlawn

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rudy

Rudy

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dude

Dude

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Edit this entry  
29
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry