• No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hunger Ward

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★