Sort by

GabyCristina has logged 346 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Ever After

Christmas Ever After

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guinevere

Guinevere

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Sweet Christmas Romance

A Sweet Christmas Romance

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas in Vienna

Christmas in Vienna

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry