• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

  • Toxic

  • The Invisible Man

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • His House

    ★★

  • Underwater

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Ema

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Surge

  • Monos

  • The Lodge

  • High Life

    ★½

  • Burning

  • Under the Silver Lake

  • Shoplifters

  • Climax

  • Border

  • Prospect

  • Upgrade

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Mandy

    ★★★½

  • The Dread

  • Terrified

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • mother!

  • First Reformed

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Ana, My Love

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★½

  • Arrival

  • Your Name.

  • Personal Shopper

  • Raw

    ★½

  • The Wailing

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

  • How Most Things Work

    ★★★

  • The Lobster