Sort by
  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★★★★

  • Renfield

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • A Thousand and One

    ★★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Boris Karloff: The Rest of the Story

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • The Sound of 007

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★★

  • They/Them

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Orchestrator of Storms: The Fantastique World of Jean Rollin

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • The Silent Twins

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dark Shadows and Beyond: The Jonathan Frid Story

    ★★★★