RSS feed for Galactiac

Galactiac has logged 11 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sign 'o' The Times

Sign 'o' The Times

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry