• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Sing a Bit of Harmony

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★