• Always Be My Maybe

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • The Mercy

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Rough Night

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Mummy

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★