Leanne has logged 147 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Carry On Screaming

Carry On Screaming

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
3 Blind Saints

3 Blind Saints

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry