Sort by

cheryl has logged 103 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Backstabbing for Beginners

Backstabbing for Beginners

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Gringo

Gringo

2018
×
★★½
Edit this entry