• Pig

    ★★★

  • Knives Out

  • Midsommar

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Arrival

  • La La Land

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Black Swan

  • Inception

  • Atonement

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★★

  • Caché

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Lilya 4-ever

    ★★★★★

  • Spirited Away

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Akira

    ★★★★★

  • The Last Unicorn

    ★★★★★

  • The Shining