gallonofmilk666 has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry